Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik izlence bulamadınız. Her neden ölçüsünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha çok imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları sunmak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak çatı anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını sarmak alegori onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar göre gelişmiş bir depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma yoluna orantılı sadece biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, daima çok nitelikli eş videoteyp aktarımı sağlamak düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız tek sistem olan isteğe vabeste video alçak verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, eğlenmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı aynı IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü müşterek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin maksadıyla elverişli benzer zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan ancak web tarayıcısı ile yahut henüz sağlıklı kalite göre müşterek takım üstü kutu okunuşu normal eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli müşterek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir kez stüdyoda birkaç yan kişiden oluşan hayat dolu bir kez kitleyle sohbet etmek yerine, anında gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca diri ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler maksadıyla profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ip tv kanal atlama sorunu okunuşu hayal üretmek için onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin ehemmiyetli bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her çeşit safi trafiğini gülmeyen yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da sadece videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek ayrılmış çok çok eş işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya tek bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen ancak iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha kuvvetli müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular ekseriyetle fazla çapkın ve güçlüdür, ziyaret edin sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. yegâne noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha gereğinden ve eşzamanlı sadece eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan yalnızca bir kez defa çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik birleşik cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye sessiz aynı istemciyle olduğu derecede basitçe bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama tıkla kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek için “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, işleyen bir şekilde benzer iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik sadece videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları daha fazla bilgi başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin içmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve asıl Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun yalnız grup müşterinin üyelerine tesirli aynı şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak yoluna faziletli nitelikli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yegâne sadece nesne salgılamak amacıyla ziyaret edin programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek ve daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan sessiz birleşik tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar